Lazurowe Wybrzeże wycieczki

Wycieczki Fakultatywne

Cannes 

Zapraszamy wszystkich turystów, spędzających letnie wakacje w Cannes, do udziału w wycieczkach fakultatywnych ! Nasza oferta stanowi doskonałe uzupełnienie Państwa wypoczynku w Cannes, o zwiedzanie atrakcyjnych miejsc Lazurowego wybrzeża z polskim pilotem. Zapewniamy transport klimatyzowanym autokarem.

 

Oferta wycieczek fakultatywnych ważna od końca czerwca do końca sierpnia

 

 Program fakultatywny: 

   

  

Wycieczka do St.Tropez - Port Grimaud

Naszą wyprawę zaczniemy po południu, ze względu na niesamowity klimat miasteczka przy zachodzie słońca. Przed przyjazdem do Saint Tropez zawitamy do portu Grimaud- Wenecji Prowansji. Będziemy mieli możliwość skorzystania z wodnej taksówki, którą popłyniemy poprzez urocze kanały miasta (cena ok. 5 euro). Po przyjeździe do Saint Tropez zachwyci nas spacer malowniczymi uliczkami i ścieżką wzdłuż wybrzeża, z której podziwiać można liczne posiadłości francuskich i światowych artystów. Jest to najbardziej snobistyczne miasto Riwiery z luksusowym portem jachtowym, słynną Żandarmerią z filmów z Luis de Funes’em. Do zobaczenia mamy również Cytadellę, plac des Lices, kościół patrona miasta Św. Tropeza, galerie i liczne sklepy z pamiątkami czekającymi tu na turystów. Dla płci pięknej wizyta i zakupy w słynnych sklepikach znajdującymi się bezpośrednio przy porcie. Cena wycieczki ok.42 EUR  

 


 

 

 

 

 

 

  

 

Wycieczka do  Nicei, Monaco i Monte Carlo

Wycieczkę zaczynamy od spaceru po Nicei, zobaczymy tam słynną Promenadę Anglików jak również niesamowity widok rozciągający się na całe miasto i na Morze Śródziemne ze Wzgórza Chateaux. Następnie udamy się malowniczą trasą ciągnącą się nad morzem do samego Monako. Jednakże po drodze, dla tych którzy nie skorzystają z wycieczki do Wielkiego Kanionu Verdon i tym samym wizyty w Grasse- światowej stolicy perfum- przystanek w Eze, malowniczej prowansalskiej miejscowości, gdzie znajduje się, tak jak w Grasse, fabryka perfum Fragonard. Dzięki niej poznacie tajniki wytwarzania perfum w jednej ze starszych wytwórni. Bezpośrednio po tym ruszamy do Monaco. Nasze zwiedzanie zaczniemy od przejścia spod Muzeum Oceanograficznego (wstęp ok.10 euro) ufundowanego na początku XX wieku przez księcia Alberta I. Przejdziemy później pod Katedrę z grobowcami księżnej Grace Kelly i jej męża Rainiera III. Na koniec przejdziemy pod Pałac Książęcy (wstęp ok.7 euro). Potem spacer po Monte Carlo słynnego z kasyn gry,  wyścigu Formuły 1 i smacznych lodów. Wizytę zakończymy zwiedzaniem Ogrodu Egzotycznego (wstęp 6 euro), z kilkoma tysiącami kaktusów. Cena wycieczki  ok 42 EUR.

 

 

 

 

 

Wycieczka do Grasse i Wielkiego Kanionu Verdon

Grasse to światowa stolica perfum znana ze stronic książki „Pachnidło”. To tu znajduje się najstarsza perfumeria Fragonard.  Darmowy wstęp do fabryki i muzeum pozwoli na zapoznanie się z metodami produkcji perfum i pracą kreatora zapachów zwanego „nosem”. Zapach lawendy i oleju różanego miesza się w  firmowym  sklepie  z zapachami znanych markowych perfum oraz kolorowych mydeł. Po preferencyjnych cenach, każdy może kupić pachnący upominek dla siebie i swoich bliskich. Dalej przejedziemy przez małe prowansalskie miasteczka by w końcu dotrzeć do cudu natury, wpisanego na listę UNESCO,  jakim jest Kanionem Verdun. Jadąc drogą na wysokości kilkuset metrów, zobaczymy rwąca rzekę, która to wyżłobiła ten wspaniały kanion. Na jego końcu zatrzymamy się nad ogromnym turkusowym jeziorem Świętego Krzyża i po wypożyczeniu rowerów wodnych (cena ok 5 euro) odkryjemy sami to wspaniałe miejsce. Cena wycieczki ok. 42 EUR. 

 Szczegółowe informacje: wolne miejsca, formy płatności, miejsce zbiórki, terminy wyjazdów na poszczególne wycieczki - na zapytanie w biurze !