Zapraszamy do kupna biletów na Wieżę Eiffela.

WIEŻA EIFFELA

Wieża Eiffela czyli prawdopodobnie najsłynniejsza wieża świata.

Wieża Eiffela: stróżująca nad stolicą Francji jest bez wątpienia najbardziej znaną budowlą na świecie, stanowi prawdziwe dzieło sztuki inżynieryjnej. Żelazne windy znajdujące się w jej wnętrzu przewiozły już miliony turystów. Ten cud techniki został wzniesiony w 1889 r. przez Gustave'a Eiffela. Pierwsze piętro wieży znajduje się na poziomie 57 m, drugie – 115 m, trzecie – 276 m. Ten wspaniały symbol Paryża wznosi się na wysokość 300 m. Waga wieży to 7 tys. ton, do tego dochodzi 50 ton farby, którą pokrywana jest co 7 lat. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej o tej niezwykle słynnej wieży zapraszamy na oficjalną stronę Wieży Eiffela. Wieża wygląda szczególnie pięknie latem. Nie zawsze jednak uda się wybrać idealny dzień na zwiedzanie. Warto pamiętać, iż wieża jest najczęściej odwiedzanym przez turystów zabytkiem Francji dlatego też warto odwiedzić ją rano, chwilę przed zachodem słońca czy też późno w nocy. Warto dodać, że przy dobrej widoczności z trzeciego piętra rozciąga się wspaniały widok obejmujący wym zasięgiem do 67 km. Warto także wspomnieć o przepięknej iluminacji wieży. Do 2013 roku od zmierzchu do 2 w nocy (w zimie do 1 w nocy) o każdej pełnej godzinie wieża przez 10 minut jaśnieje tysiącami migoczących światełek.

Na szczyt można się dostać na dwa sposoby

  • schodami – to rozwiązanie z pewnością dla osób, które cieszą się dobrą kondycją fizyczną jak i odwagą, nie jest im straszny lęk wysokości. Na tych, którzy na podbój wieży wybiorą się schodami czekają do pokonania 1652 stopnie oraz piękne widoki. Jest to jedyny sposób by odkryć niezwykłe piękno architektury wieży. Pieszo można dotrzeć jedynie na drugie piętro tej niezwykłej atrakcji turystycznej.
  • windą – na drugim piętrze odbywa się przesiadka do drugiego wagonika windy, którym wjeżdża się na wysokość 300 m.

Klienci posiadający bilety na: na II piętro lub na szczyt lub wejście po schodach mogą bez ograniczeń poruszać się windami pomiędzy 1-wszym  a 2-gim piętrem. Klienci posiadający bilety na 3 piętro mogą wjechać na szczyt  tylko 1 raz.

KUP BILET NA WIEŻĘ EIFFELA

Kup bilety na Wieżę Eiffela w naszym sklepie www.dofrancji.pl

CENNIK 

Wieża Eiffla w Paryżu

WJAZD NA SZCZYT WIEŻY EIFFELA

Dorośli30 
Młodzież (12 - 24 lata)17,50 €
Dzieci (4-11 lat)11 €
Dzieci (do 4 lat)darmowy bilet
Niepełnosprawni11 €
Towarzysz osoby niepełnosprawnej11 €

WJAZD NA II PIĘTRO WIEŻY EIFFELA

Dorośli21 €
Młodzież (12 - 24 lata)14 €
Dzieci (4 - 11 lat)9 €
Dzieci (do 4 lat)darmowy bilet
Niepełnosprawni9 €
Towarzysz osoby niepełnosprawnej9 €


Płatności za bilety wstępu na Wieżę Eiffela można dokonać w zł (po kursie euro z danego dnia) lub w euro. W przypadku dokonywania płatności na konto eurowe, koszty przelewów są po stronie Klienta.
 Cena biletu zawiera już opłatę rezerwacyjną. Bilety są w formie elektronicznej zatem wysyłamy je mailem. Na życzenie Klienta bilety możemy wysłać przesyłką kurierską, wtedy koszt takiej przesyłki ponosi Klient ( ok. 20 zł). Prosimy o dokonanie opłaty za zamówienie. Bilety na Wieżę Eiffela niestety nie są gwarantowane.  Gdyby nie udało nam się kupić tych biletów to zwracamy wpłacone przez Państwa pieniądze w 100%. Cena zawiera prowizje biura.

Zobacz również restauracje na Wieży Eiffela

Lokalizacja i dojazd do Wieży Eiffela

Dojazd środkami komunikacji miejskiej:

  • metrem: linia nr 6 stacja Bir-Hakeim lub linia 9 stacja Trocadero
  • RER'em: linia C stacja Champ de Mars – Tour Eiffel
  • autobusem: Nr 82 przystanek Tour Eiffel lub Champs de Mars, Nr 42 przystanek Tour Eiffel, Nr 87 przystanek Champs de Mars, Nr 69 przystanek Champs de Mars

Dojazd samochodem: Najlepiej pozostawić auto na parkingu Quai Branly, który znajduje się w odległości 300 m od Wieży Eiffela.

Lokalizacja:Dodatkowe usługi w Paryżu

Atrakcje turystyczne w Paryżu 

Zobacz nasze propozycje w Paryżu. Liczne atrakcje turystyczne Paryża są odwiedzane przez każdego turystę

Hotele i apartamenty w Paryżu

Zobacz również inne nasze propozycje zakwaterowania w centrum Paryża oraz zakwaterowanie w najbliższej okolicy