Ubezpieczenie w podróży

  

Ubezpieczenie podróżne, które proponujemy zapewnia pomoc na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń za granicą. Oferujemy szeroką gamę ubezpieczeń dostosowaną do wszystkich form turystyki. Ubezpieczenia są bardzo korzystne dla rodzin wyjeżdżających za granice. 

Jeżeli chcecie zróbcie to sami wystarczy nacisnąć  i wybrać ubezpieczyciela:

Możemy my przygotować dla Was taką propozycję ubezpieczenia. Napiszcie do nas biuro@promotion.com.pl podając nam: termin podróży, ilość osób. Jeżeli są dzieci to bardzo ważna informacja ponieważ mają zniżkę 20%.


 

7 powodów dla których warto kupić dodatkową polisę?

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie turystyczne?

 

Pomoc medyczna w dowolnym zakątku świata

 

Gdy choroba zakłóci ci wypoczynek w  albo gdy złamiesz nogę na spacerze, z pewnością docenisz ubezpieczenie turystyczne. Dzięki niemu nie musisz wpadać w panikę – wystarczy, że zadzwonisz na linię alarmową firmy ubezpieczeniowej. Konsultant poinformuje cię, gdzie znajdziesz najbliższą placówkę medyczną. Jeśli będzie taka potrzeba zorganizuje także transport. Oczywiście przyjmie zgłoszenie i zajmie się pokryciem kosztów leczenia.

 

Transport medyczny do Polski

 

W niektórych sytuacjach (np. konieczność przeprowadzenia operacji) niezbędny jest szybki transport medyczny do Polski. Jeśli nie masz polisy, jego koszt pokryjesz z własnej kieszeni. A kosztu tego nie da się przewidzieć z góry – jest zależny od odległości od kraju i twojego stanu zdrowia. Miej jednak na uwadze, że może się on wahać od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czy jesteś gotowy ponieść tak duży wydatek z dnia na dzień? Jeśli nie, lepiej zastanów się, czy nie powinieneś wykupić ubezpieczenia turystycznego.

 

Pomoc dla rodziny

 

Jeśli wyjechałeś na rodzinne wakacje samochodem i w czasie podróży ucierpisz w wypadku, twoja żona i dzieci mogą mieć spory problem. Kupując polisę ubezpieczyciel zorganizuje nocleg i ewentualny transport dla ciebie i pasażerów. Kupując polisę turystyczną przed wyjazdem wakacyjnym zwróć uwagę, czy zapewnia ona nocleg i ewentualny transport.

 

Koszty akcji ratunkowej

 

Polskie góry są wyjątkowe. I nie chodzi tylko o ich unikalne piękno, ale o system ratownictwa górskiego. Jeśli stanie ci się coś po polskiej stronie Tatr, na pomoc ruszą ratownicy TOPR. Nie poniesiesz kosztów akcji poszukiwawczej i ratunkowej. Inaczej jest jednak po drugiej stronie Tatr – gdy na pomoc ruszą nasi południowi sąsiedzi potem wystawią rachunek. Podobnie jest w innych górach. A musisz pamiętać, że koszty akcji ratunkowej mogą wynieść od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli w czasie wakacji w górach nie chcesz zaprzątać sobie głowy takimi liczbami, lepiej kup ubezpieczenie turystyczne. Gdy będziesz je wybierał, zwróć jednak uwagę na wysokość limitów określonych w punkcie dotyczącym kosztów ratownictwa.

 

OC na wakacjach

 

W czasie wakacji nieszczęście może spotkać nie tylko ciebie. Pamiętaj, że możesz być także sprawcą wypadku (potrącić pieszego w czasie przejażdżki rowerowej, złamać rękę innej osobie w czasie zjazdu na nartach itp.). Bez polisy koszt odszkodowania ponosisz z własnej kieszeni. Uzbrojony w OC po prostu przekażesz poszkodowanemu (niekoniecznie przez ciebie, ale np. również twojego psa) jej numer i to wszystko. Towarzystwo ubezpieczeniowe zajmie się resztą.

 

Ubezpieczenie bagażu

 

Podczas wakacji nie możesz obyć się bez nowego Maca? A może jesteś zapalonym narciarzem i w górach musisz mieć własny sprzęt sportowy? Bagaż, sprzęt sportowy i elektroniczny możesz ubezpieczyć na czas wyjazdu wakacyjnego. Zabezpieczasz się w ten sposób na wypadek jego kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia. Zanim wybierzesz pakiet ubezpieczeniowy, koniecznie zapoznaj się z dokładnymi warunkami.

 

Zwrot pieniędzy za rezygnację z wyjazdu

 

Nieprzewidziana sytuacja może zdarzyć się jeszcze przed wyjazdem. Złamana noga na kilka dni przed wylotem, czy anulowanie urlopu w ostatniej chwili przez szefa to tylko dwa przykłady sytuacji, które uniemożliwiają rozpoczęcie urlopu. Niestety, jeśli zrezygnujesz z wycieczki, lotu czy hotelu w ostatniej chwili, co do zasady nie odzyskasz wyłożonych wcześniej pieniędzy wcale (lub odzyskasz je w znikomej wysokości). Większość polis turystycznych zawiera ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu, które chroni cię przed takim ryzykiem.