Przystosowanie Disneylandu dla turystów niepełnosprawnych.


Turyści niepełnosprawni w Disneylandzie


Informacje ogólne:

W Disneyland Resort Paris turyści niepełnosprawni mogą tak samo jak inni odwiedzający skorzystać z dostępnych tu atrakcji. Aby pobyt stał się komfortowy i przyjemny, większość atrakcji została już przystosowana do ich potrzeb. Wejście do niektórych atrakcji wymaga przeniesienia osoby niepełnosprawnej, przez co zawsze powinna być przy nim osoba towarzysząca, która byłaby w stanie pomóc. Kobietom w ciąży oraz osobom noszącym kołnierz ortopedyczny odradzamy wstęp na te atrakcje.

Parking:

Wszystkie parkingi dysponują miejscami zarezerwowanymi dla osób niepełnosprawnych. Wjeżdżając na parking możesz poprosić o zaparkowanie swojego pojazdu na zarezerwowanym miejscu w pobliżu wejścia do Parków Disneya.

Hotel:

Każdy hotel został przystosowany do specjalnych potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Pokoje są wyposażone w większe wanny, podwyższone toalety, uchwyty, judasza na wysokości fotela oraz w podwójne łóżko (oprócz Disney's Davy Crockett Ranch, Hôtel L'Elysée Val d'Europe, Résidence Pierre et Vacances Val d'Europe).

Toalety:

Wszystkie toalety są przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych ruchowo (z wyjątkiem American Restaurant w Walt Disney Studios – najbliższa odpowiednia toaleta znajduje się w Liberty Arcade). Niektóre toalety są wyposażone w specjalne kabiny, do których osoba niepełnosprawna może wejść z towarzyszącą osobą do pomocy.

Wypożyczenie wózka inwalidzkiego:

Istnieje możliwość wypożyczenia wózka inwalidzkiego w punkcie „Strollers and Wheelchair Rental”, na Tarasie Town Square, w Parku Disneyland, lub w " Studio Photo ", przy wejściu do Parku Walt Disney Studios. Zostaniesz poproszony o zapłacenie kaucji, niezależnie od długości pobytu. Depozyt można wpłacić czekiem lub kartą kredytową. Niestety liczba wózków jest ograniczona. Nasi goście nie mogą zarezerwować wózka z wyprzedzeniem. Pracownicy Disneylandu nie mają możliwości towarzyszenia osobom na wózkach inwalidzkich podczas zwiedzania.

Minibusy:

Do Waszej dyspozycji są również specjalne minibusy, kursujące między Parkami Disney i hotelami Disney (z wyjątkiem hotelu Disney's Davy Crocket Ranch). Chęć skorzystania z takiej usługi należy wcześniej zgłosić w wybranym hotelu Disney, w City Hall Parku Disneyland lub w Studio Services Parku Walt Disney Studios.

Turysta niedosłyszący:

Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo i zapewnić sobie udany pobyt, zalecamy zgłoszenie Waszej niepełnosprawności w recepcji. Dostęp do niektórych atrakcji wiąże się ze strefami zaciemnionymi, co może stać się przez Was źle odczuwalne, stąd prośba o przebywanie tam z osobą towarzyszącą. Atrakcje Animagique i Cinémagique (Park Walt Disney Studios) są wyposażone w kręgi magnetyczne.

Zwiedzający źle widzący:

Psy przewodnicy osób niedowidzących i niewidomych są jedynymi zwierzętami mogącymi przebywać na terenie Parków Disney. Przez wzgląd na bezpieczeństwo nie mają one jednak wstępu na pewne atrakcje. Na niektórych atrakcjach niezbędna jest Wam osoba towarzysząca.

Zwiedzający niepełnosprawni umysłowo:

U osób z tym rodzajem niepełnosprawności niektóre atrakcje mogą wywoływać stany lęku i niepokoju. Osoby towarzyszące powinny również zwrócić uwagę na miejsca zaciemnione.

Zwiedzający chorzy na epilepsję:

Niektóre atrakcje nie są odpowiednie dla osób cierpiących na epilepcję, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Dla Waszego bezpieczeństwa i większej swobody pobytu zachęcamy do zgłoszenia swojej dolegliwości w City Hall w Parku Disneyland lub w Studio Services w Parku Walt Disney Studios.