Zarezerwuj wczasy w Prowansji. To doskonałe miejsce na letni wypoczynek i atrakcyjne wycieczki wsród wzgórz pachnących ziołami.

Prowansja

Prowansja - apartamenty i hotele Prowansja - apartamenty i hotele Prowansja - apartamenty i hotele

Prowansja to rejon Francji, którego granice zostały wyznaczone przez przyrodę: zachodnią granicę stanowi Rodan, południową – Morze Śródziemne, północną wyznaczają gaje oliwne, wschodnią – Alpy i granica z Włochami. Pomiędzy nimi rozciąga się kraina kontrastów: przepastnych wąwozów, słonych równin Camargues, lawendowych pól i skąpanych w słońcu plaż. Na zachód od Antibes plaże są piaszczyste, na wschód – kamieniste, na które piasek jest przywożony. Za sprawą działaczy ochrony środowiska większość plaż, poza paroma na zachód od Marsylii i wokół Nicei, jest dziś czysta. Plaże w pobliżu dużych miast są często płatne, ale dobrze wyposażone. Żaden region nie rozpala wyobraźni tak jak Prowansja, kraina pachnących ziołami wzgórz i przystani pełnych jachtów. W miarę zbliżania się do Prowansji zaczynasz powoli wchodzić w panujący tu, magiczny klimat. Jadąc autostradą możesz podziwiać cyprysy na tle malowniczego, słonecznego krajobrazu. To właśnie ten widok inspirował wybitnych artystów - van Gogha, Picassa, Scotta Fitzgeralda i Pagnola. Wyoraź to sobie, zostawiasz za sobą północ, widzisz rajskie cyprysy, gaje oliwne, czujesz zapach dzikiego tymianku i lawendy... To nie złudzenie, Prowansja jest naprawdę taka piękna. Przekonaj się sam i odwiedź to niezwykłe miejsce.

Miejsca, warte zobaczenia w Prowansji to: Nicea - stolica regionu, Marsylia, Saint Tropez, Cannes, Frejus, Grasse.Zobacz rezydencje w Prowansji:

Aix-en-Provence
Avignon
Village Club Pont Royal