Zapraszamy do zwiedzania Parku Miniatur – France Miniature, który znajduje się pod Paryżem. Można tutaj zobaczyć wszystkie najważniejsze zabytki Francji.

Park Miniatur pod Paryżem Park Miniatur pod Paryżem Park Miniatur pod Paryżem
Park Miniatur pod Paryżem Park Miniatur pod Paryżem Park Miniatur pod Paryżem

FRANCJA

Paryż

France Miniature - Park Miniatur

France Miniature, czyli Park Miniatur znajduje się w miejscowości Élancourt, oddalonej o ok. 30 km od Paryża. Jest to miejsce, w którym można zwiedzić całą Francję w jeden dzień. Park gwarantuje świetną zabawę zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. France Miniature obejmuje powierzchnię 5 hektarów. Interesujące jest to, że uformowany został w kształcie Francji, a poszczególne atrakcje są umiejscowione w miejscu odpowiadającym ich rzeczywistej lokalizacji.

W parku znajduje się prawie 200 eksponatów. Wśród nich można zobaczyć najważniejsze zabytki architektoniczne, takie jak słynna Wieża Eiffla, Wersal, sanktuarium w Lourdes, zamek Chambord czy Fort Boyard, a także makiety znanych miejscowości, takich jak Saint Tropez, La Rochelle czy Saint Nectaire. Realizmu replikom dodaje ponad 60 000 dekoracyjnych figur umieszczonych na miniaturach.


Park Miniatur to również miejsce, w którym możemy poznać dawne obyczaje. W pawilonie w specjalnej, nastrojowej scenografii oglądać można umieszczone w oświetlonych gablotach rodzajowe sceny, obrzędy i wnętrza z różnych stron świata. Wszystko oczywiście w miniaturze. Poznamy dawniejsze obyczaje, dowiemy się, jak i co jedli nasi przodkowie, gdzie pracowali, gdzie się leczyli i gdzie się bawili.


Park przecina wiele linii kolejowych, na których suną pociągi wykonane z oryginalnych materiałów firmy SNCF (TGV, metro paryskie itp.) Dodatkowo, poza miniaturami w Parku znajdują się atrakcje przygotowane z myślą o dzieciach. Park udostępnia również miejsce do piknikowania.

CENNIK

 Dorośli
(powyżej 15 lat)
Dzieci
(od 4 do 14 lat)
Dorośli
(powyżej 15 lat)
Dzieci
(od 4 do 14 lat)
 Sezon niskiSezon wysoki
Taryfa normalna19,50 €13,50 €20,50 €14,50 €
Taryfa zniżkowa *17,50 €11,50 €18,50 €12,50 €
Paszport sezonowy **37,00 €27,00 €37,00 €27,00 €

* Taryfa zniżkowa dotyczy rodzin wielodzietnych oraz seniorów (należy przedstawić odpowiedni dokument)
** Ważny od 18.02.2012 do 07.10.2012, parking w cenie


GODZINY OTWARCIA PARKU MINIATUR

 

Teren, na którym znajduje się France Miniature jest zaaranżowany tak, że swoim kształtem przypomina całą Francję wraz z wodami ją otaczającymi ( Morze Śródziemne, Ocean Atlantycki, kanał La Manche). Poniżej można zobaczyć przykładowe miniatury znajdujące się w parku.

 Park Miniatur - część północnaPARK MINIATUR - CZĘŚĆ PÓŁNOCNA

W tej części parku zobaczyć można najpiękniejsze zabytki Paryża, najokazalsze zamki francuskie, a także charakterystyczne budynki znajdujące się w Amiens i w Lille. 
 WersalWersal
Zamek został wzniesiony przez Ludwika XIII, a następnie powiększony i upiększony przez jego syna Ludwika XIV, zwanego Królem Słońce. Postarał się on o najlepszych architektów i artystów, takich jak Le Vau, Le Brun, Le Nôtre. Jest to jeden z najważniejszych oraz największych zabytków we Francji. Makieta przedstawiająca zamek wraz ze słynnymi ogrodami obejmuje powierzchnię 200 m2 i jest największą miniaturą w parku. Prace nad makietą trwały ponad rok. 
  Stade de FranceStade de France
Stadion został otwarty w 1998 roku na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Poza spotkaniami sportowymi, organizowane są tutaj również różnego rodzaju imprezy kulturalne. Stadion może pomieścić od 75.000 do 100.000 widzów. Przygotowanie makiety trwało 3450 godzin. Na trybunach umieszczono 55 000 miniaturowych widzów (każdy był ręcznie malowany).
  
  
 Park Miniatur - część wschodniaPARK MINIATUR - CZĘŚĆ WSCHODNIA

W tej części parku znajdują się najbardziej interesujące obiekty z regionów Alzacji, Lotaryngii oraz Burgundii: charakterystyczne domy alzackie (mur pruski), Plac Stanisława w Nancy, winnice Beaume i wiee innych.
 Kaplica RonchampKaplica Ronchamp
Kaplica Ronchamp położona jest na wzgórzu Wogezów. Bogata historia kaplicy sięga aż do Średniowiecza. Podczas okupacji niemieckiej została zniszczona, ale już w 1855 roku odbudowano ją wg planów architekta Le Corbusier.
 Hospices de BeauneHospices de Beaune
W 1452 roku, książę Burgundii Filip Dobry oraz jego żona Guigone de Salins otworzyli szpital dla biednych w miejscowości Beaune. Dach budynku to zachwycający przykład architektury gotyckiej  Burgundii oraz Flandrii. Od 1859 roku Hospices organizuje sprzedaż win ze swojej prywatnej winnicy, znanej na całym świecie.
Park Miniatur - część zachodniaPARK MINIATUR - CZĘŚĆ ZACHODNIA

Zachodnia część France Miniature poświęcona jest zabytkom z regionu normandzkiego oraz bretońskiego. Można tutaj zobaczyć między innymi słynny Mont-St Michel, piękne średniowieczne zamki i inne zabytki znajdujące się po atlantyckiej stronie Francji.
Fort BoyardFort Boyard
Słynny Fort Boyard został zbudowany na polecenie Napoleona I. Początkowo miał on służyć do obrony zatoki la Rochelle, w końcu jednak służył jako więzienie. Obecnie znany jest z programów telewizyjnych.
 La RochelleLa Rochelle
Już w średniowieczu La Rochelle stało się najważniejszym portem francuskim. Znane było z handlu winem oraz solą. Obecnie miejscowość jest ważnym centrum kulturalnym i turystycznym. Od 1985 roku odbywa się tutaj festiwal muzyczny Les Francofolies.
 Park Miniatur - część centralnaPARK MINIATUR - CZĘŚĆ CENTRALNA

Centrum Francji słynie ze swoich masywów górskich oraz wulkanicznego krajobrazu regionu Owernii. Ponadto jest to region bogaty w uzdrowiska. W tej części parku można zobaczyć między innymi słynne zamki nad Loarą.
Chateau de ChambordChâteau de Chambord
Zamek Chambord jest najbardziej znanym i najpiękniejszym zamkiem nad Loarą. Został wzniesiony w 1680 roku i posiada bogatą historię. Otoczony jest przez ogromny park. Każdego roku zamek odwiedza milion osób. Budowa makiety zajęła 2000 godzin.
Saint Nectaire Saint Nectaire
Saint Nectaire to miejscowość uzdrowiskowa położona w Puy-de-Dôme. Miejscowość ta została wybudowana w XI wieku i charakteryzuje się bogatym dziedzictwem kulturowym. Makieta przedstawia między innymi piękny kościół romański oraz charakterystyczne dla tego regionu domy.
Park Miniatur - część południowo-wschodnia

PARK MINIATUR - CZĘŚĆ POŁUDNIOWO-WSCHODNIA

Południowo-wschodnia część Parku Miniatur przenosi odwiedzających w tereny alpejskie, gdzie zobaczyć można typowe miasteczka sabaudzkie. Ponadto obejmuje ona również atrakcje regionu prowansalskiego.

St TropezSaint Tropez
Dawniej Saint-Tropez było bardzo aktywnym portem handlowym. W czasach zwanych we Francji Belle Epoque miejscowość ta była znana jako port rybacki. Pod koniec lat pięćdziesiątych St Tropez stało się znanym na całym świecie centrum rozrywki. Miejscowość ta jest bardzo lubiana przez gwiazdy kina, piosenki, miliarderów, a przede wszystkim przez turystów z całego świata.
 Arenes d'ArlesArena w Arles
Arena w miejscowości Arles została wybudowana w 90 r. p.n.e., na wzór Koloseum znajdującego się w Rzymie. Obecnie organizowane są tutaj różnego rodzaju spektakle teatralne i muzyczne, a także słynne korridy. Latem można tutaj obejrzeć przedstawienia rekonstruujące walki gladiatorów.
Park Miniatur - część południowo-zachodniaPARK MINIATUR - CZĘŚĆ POŁUDNIOWO-ZACHODNIA

Południowo-zachodnia parku przedstawia piękne fortece, oryginalne architektonicznie zamki oraz znane zabytki religijne. Można tutaj obejrzeć między innymi Lourdes oraz miejscowość St Emilion, która wpisana jest na listę UNESCO.
 Sanktuarium w LourdesSanktuarium w Lourdes
Sanktuarium w Lourdes położone u podnóża Pirenejów jest najbardziej znanym miejscem pielgrzymek we Francji, odwiedzanym co roku przez ponad 5 milionów osób. Jest to jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego.
 Katedra Sainte Cécile d'AlbiKatedra Sainte Cécile d'Albi
Budowa Katedry Sainte Cécile d'Albi rozpoczęła się w 1282 roku i trwała przez ok. 200 lat. Wysoka na 40 metrów katedra jest pięknym przykładem architektury gotyckiej.

 

Lokalizacja i dojazd do Parku Miniatur - France Miniature

Lokalizacja:

Lokalizacja Parku Miniatur - France Miniature

Dojazd środkami komunikacji:
Z dworca w Paryżu należy jechać pociągiem w kierunku Rambouillet. Należy wysiąść na dworcu La Verrière, a następnie należy jechać autobusem 411 i wysiąść na przystanku France Miniature.

Parking: na miejscu dostępny jest parking na 1000 miejsc. Parking jest płatny: 3 €.

Dodatkowe usługi w Paryżu

Atrakcje turystyczne w Paryżu 

Zobacz nasze propozycje w Paryżu. Liczne atrakcje turystyczne Paryża są odwiedzane przez każdego turystę 

Hotele i apartamenty w Paryżu

Zobacz również inne nasze propozycje zakwaterowania w centrum Paryża oraz zakwaterowanie w najbliższej okolicy