Zapraszamy do wizyty w Paris-Story. Jest to miejsce, które pozwala odkryć barwną historię oraz kulturę tego miasta dzięki różnym spektaklom multimedialnym.

Paris Story w Paryżu Paris Story w Paryżu Paris Story w Paryżu
Paris Story w Paryżu Paris Story w Paryżu Paris Story w Paryżu

FRANCJA

Paryż

Paris Story

Paris Story to niezwykłe miejsce, w którym można odkryć bogatą historię i kulturę Paryża. Pomysłodawcą tego miejsca był Charles Ruty, który zainteresował się techniką tworzenia spektakli multiwizualnych podczas swojej podróży do Włoch w 1986 roku. Cztery lata później założył on wraz ze swoim ojcem Michelem Ruty firmę Paristoric SA, której celem było utworzenie multimedialnego spektaklu, który pozwoliłby szerokiej publiczności odbyć podróż w czasie i przeżyć ponownie poszczególne etapy rozwoju Paryża.

Pierwsze przedstawienia zorganizowane były w połowie 1991 roku w dzielnicy Batignolles. Cztery lata później ekipa PARIS STORY przeniosła się w okolice Opery i tam utworzyła aktualną salę liczącą 175 miejsc, przy ulicy Scribe. Widząc sukces swojego projektu Paris-Story zdecydowało na poszerzenie swojej oferty.

Obecnie Paris Story oferuje następujące atrakcje:

I. Paryski wehikuł czasu - spektakl

Zapraszamy na atrakcyjny spektakl multimedialny, który zabierze was w podróż przez 2000 lat historii Paryża. Jest to idealny sposób, zarówno dla miłośników Paryża, jak i dla osób, które pierwszy raz zwiedzają stolicę, aby odkryć urok tego romantycznego miasta. Paris Story oferuje wam klucze do stolicy francuskiej pokazując tysiące fotografii, filmów dokumentalnych oraz zdjęć archiwalnych przedstawiających najważniejsze miejsca, osoby, wydarzenia oraz zabytki. W roli przewodnika pojawia się sam Victor Hugo. Bez względu na wiek czy zainteresowania film spodoba się wszystkim. Wzruszający obraz wyświetlany na 12-metrowym ekranie przetłumaczony jest na 13 języków i pozwala w przyjemny, a zarazem nietypowy sposób odkryć najpiękniejsze miasto świata.

II. Dotknąć Paryża - makieta

Makieta to świetny sposób na interaktywne poznanie Paryża. Jest to jedyna okazja, aby dotknąć czubka Wieży Eiffla czy też Łuku Triumfalnego. Osoby, które swoją wizytę w stolicy rozpoczynają w tym miejscu, mają okazję, aby dobrze zaplanować swój pobyt. Odwiedzając Paris-Miniature pod koniec pobytu, można jeszcze udać się w miejsca, które nam umknęły. Na makiecie wyróżnionych jest 156 najważniejszych miejsc w Paryżu. Dotykowe ekrany udostępniają ciekawe fotografie oraz opisy najciekawszych miejsc stolicy.

III. Emocje gwarantowane - filmy

Paryż jest miastem pełnym cudów, skarbów architektury i kultury, dlatego każdy może je zwiedzać na swój sposób. W tym miejscu wyświetlanych jest 5 krótkich filmów, które przedstawiają ogromny potencjał oraz niezwykły urok tego miejsca z różnej perspektywy: Paryż i Sekwana (warto wybrać się na rejs statkiem pośród pięknych alei tej rzeki), zbytki i architektura Paryża (Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame, Panteon, Bazylika Sacré Cœur...), spacer po Paryżu (zielone korytarze tego miasta, między innymi ogrody Luksemburskie czy też dzielnica Montmartre), Paryż nocą (teatry, kluby nocne, restauracje, pokazy sztucznych ogni) oraz niezwykłe sekrety Paryża. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

 

CENNIK

Rodzaj biletuCena
Bilet normalny10,50 €
Bilet ulgowy (dzieci w wieku 6-18 lat)6,30 €
Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + w dzieci)27,30 €

GODZINY OTWARCIA:
Paris Story otwarte jest codziennie przez 365 dni w roku
Seanse rozpoczynają się w następujących godzinach:
10:00 – 11:00 – 12:00 – 13:00 – 14:00 – 15:00 – 16:00 – 17:00 – 18:00

Lokalizacja i dojazd do Paris Story

Dojazd środkami komunikacji miejskiej:

Metrem: linia 3, 7 i 8 (stacja: Opéra)
RER: linia A (stacja: Auber)

Lokalizacja:

Lokalizacja Paris Story

Dodatkowe usługi w Paryżu

Atrakcje turystyczne w Paryżu

Zobacz nasze propozycje w Paryżu. Liczne atrakcje turystyczne Paryża są odwiedzane przez każdego turystę

Hotele i apartamenty w Paryżu

Zobacz również inne nasze propozycje zakwaterowania w centrum Paryża oraz zakwaterowanie w najbliższej okolicy