Obóz młodzieżowy na Korsyce

    
 
   

   
 
 

OBÓZ MŁODZIEŻOWY NA KORSYCE

 
TURNUS    TERMIN                  CENA

1.              22.06 - 02.07.2018         1630 zł
2.              29.06 - 09.07.2018         1750 zł
3.              06.07 - 16.07.2018         1810 zł
4.              13.07 - 23.07.2018         1860 zł
5.              20.07 - 30.07.2018         1860 zł
 
  
OBÓZ MŁODZIEŻOWY | 11 DNI

LANGWEDOCJA-ROUSSILLON pełna życia kraina w południowo-wschodniej Francji, nad Morzem Śródziemnym. Region ten jest wymarzonym miejscem na letni wypoczynek. Wspaniałe piaszczyste plaże, tajemnicze zamki katarów, średniowieczne miasteczka, romańskie kaplice, dostarczą turystom niezwykłych wrażeń.
 
ZAKWATEROWANIE
 
KEMPING MAR ESTANG**** Luksusowy kemping położony 100 m od pięknej, piaszczystej plaży, obok rezerwatu przyrody. Tylko 10 minut jazdy dzieli kemping od stolicy regionu Perpignan, a niecała godzina jazdy od Hiszpanii. Kemping posiada wyjątkowo bogatą infrastrukturę: park wodny składający się z 3 basenów w tym jeden kryty, 3 zjeżdżalnie, 2 jacuzzi, 2 brodziki, teren do gry w petanque, teren multisportowy, korty tenisowe, sala fitness, plac zabaw dla dzieci, stoły do tenisa, dyskoteka, centrum handlowe: sklep, piekarnia, artykuły plażowe i prasa, pralnia, restauracja i bary, gabinet lekarski, kosmetyczka i fryzjer. Na kempingu prowadzone są liczne animacje: dyskoteki, aquagym, nauka tańca, możliwość uczestniczenia w zajęciach klubu młodzieżowego prowadzonego przez francuskich animatorów. Młodzież mieszka w 6-osobowych mobil-homach. Więcej o kempingu na stronie: www.marestang.pl 

Mobil-home: 6 osobowe domki typu mobil-home z pełnym węzłem sanitarnym, z dwiema wydzielonymi sypialniami (w jednej łóżko podwójne, w drugiej 2 łóżka pojedyncze) oraz miejscami do spania w salonie. Łazienka z kabiną prysznicową i WC. Aneks kuchenny jest w pełni wyposażony. Na zewnątrz drewniany taras ze stołem i krzesłami.

PROGRAM

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd na trasie Polska, Czechy, Niemcy, Francja.
2 dzień: przyjazd na kemping, zapoznanie się z okolicą, zakwaterowanie.
3 dzień: poranny jogging. Po śniadaniu wyjście na plażę - kąpiele w morzu, siatkówka plażowa. Po obiedzie zawody piłki nożnej, koszykówki i tenisa stołowego. Wieczorem koncert z muzyką na żywo na kempingu.
4 dzień: po śniadaniu dla chętnych zajęcia sportowe: aquagym na basenie, siłownia lub fitness. Dla pozostałych uczestników wyjście na plażę. Po obiedzie wycieczka do Collioure - małe katalońskie portowe miasteczko, gdzie wody Morza Śródziemnego łączą się z górskim pasmem Pirenejów, wszystko to razem tworzy niesamowity klimat tego miejsca, który w swoich pracach uwieczniali tacy artysci jak: Picasso, Derain, Dufy, Chagall, Matisse czy Marquet. Wieczorem dyskoteka na kempingu.
5 dzień: poranny jogging. Po śniadaniu zawody pływackie i animacje na basenie. Po obiedzie fakultatywnie Wakepark, dla pozostałych wyjście na plażę - konkurs rzeźby z piasku. Wieczorem piesza wycieczka do centrum miasteczka.
6 dzień: poranny jogging. Po śniadaniu konkurs gry w petanque (francuska gra w kule), następnie mistrzostwa w zjazdach na zjeżdżalniach wodnych oraz animacje na kempingu. Po obiedzie wycieczka do Perpignan - miasta zarówno francuskiego jak i katalońskiego, zwiedzanie: Stare Miasto, Cytadela, Plac de la Loge, Ratusz Miejski, katedra Św. Jana z Campo Santo. Czas na zakupy w centrum handlowym. Wieczorem kurs tańca prowadzony przez francuskich animatorów, następnie dyskoteka w klubie na kempingu.
7 dzień: fakultatywna wycieczka do Barcelony. Dla osób, które zostają - zajęcia na plaży i basenie oraz w Klubie Nastolatka.
8 dzień: poranny jogging. Po śniadaniu aquagym na basenie i kempingowe zawody sportowe dla wszystkich chętnych. Po obiedzie fakultatywnie Wakepark, dla pozostałych warsztaty muzyczne i teatralne organizowane przez francuskich animatorów w Klubie Nastolatka. Na zakończenie turnusu wieczorny, specjalny spektakl grupy animatorów w amfiteatrze.
9 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie. Oodpoczynek, zabawy, korzystanie z infrastruktury kempingu, plażowanie. Po obiedzie, ok. godz. 17.00 wyjazd z kempingu - przejazd w kierunku Włoch.
10 dzień: przyjazd do miejscowości Garda we Włoszech, całodzienna zabawa w Parku Rozrywki i Wypoczynku Gardaland (płatne dodatkowo ok. 26 euro - wstęp obowiązkowy). Dalsza jazda przez Włochy, Austrię.
11 dzień: przejazd przez Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych.

WARSZTATY JĘZYKOWE

W trakcie jednego z turnusów dla wszystkich chętnych, na kempingu będą odbywać się zajęcia teoretyczne i praktyczne z języka francuskiego z polskim lektorem. Termin turnusu zostanie podany na stronie internetowej biura.
 
Nauka języka odbywać się będzie 1 x dziennie po 60 minut lub 2 x dziennie po 30 minut, prowadzone przez polskiego lektora. W programie warsztatów:

· realizacja zagadnień gramatycznych, fonetyka, leksyka, konwersacje
· zajęcia z historii i cywilizacji regionu Languedoc-Roussillon
· gry i zabawy w języku francuskim
· indywidualne konsultacje z nauczycielem
· aktywna nauka języka - uczestnicy będą w trakcie zajęć zobowiązani do zdobycia informacji w kiosku, na targu, recepcji, w kawiarni, u przechodniów…
· przegląd codziennej prasy francuskiej
· tworzenie gazetki obozowej w j.francuskim 

FAKULTATYWNIE

BARCELONA - wycieczka autokarowa do stolicy Katalonii, w programie wycieczki: Las Ramblas, Montjuic, Sagrada Familia, stadion Camp Nou (dla chętnych wejście na stadion i do muzeum klubu - płatne dodatkowo ok. 20 euro), na koniec „Magiczne fontanny” - nocny pokaz kolorowych, tańczących fontann do rytmów muzyki. CENA: 35 EURO

WAKEPARK - Park sportów wodnych na jednym z przybrzeżnych jezior w miejscowości Barcares. Wyciąg zbudowany jest na planie zamkniętego pięciokąta o długości 900 metrów. Do wyboru: wakeboard, narty wodne, kneeboard, wakeskate. CENA: ok. 18 EURO 

CENA ZAWIERA

zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie (3 x dziennie - kuchnia polska, świadczenia rozpoczynają i kończą się obiadem, prowiant na drogę powrotną), transport (autokar klasy LUX), opiekę kadry (rezydent - kierownik, wychowawcy, ratownicy lokalni na basenie i plaży), ubezpieczenie AXA SA (KL, NNW, bagaż), program, animacje na kempingu, realizację programu, taksę klimatyczną, podatek VAT, obowiązkową składkę TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny).

CENA NIE ZAWIERA

dopłat do wyjazdów z poszczególnych miast, programu fakultatywnego, kaucji zwrotnej za mobil-home (20 euro/os.), bielizny pościelowej (10 euro lub można zabrać własną), ewentualnego sprzątania końcowego (80 euro/mobil-home), obligatoryjnej opłaty wstępu do Gardalandu (ok. 26 euro), świadczeń nie wymienionych w ofercie.

TRANSPORT/ INFORMACJE O WYJEŹDZIE

CZĘSTOCHOWAMcDonald's - stacja BP przy trasie E7508.30    70 pln
KATOWICEMcDonald's - stacja BP, ul. Ofiar Katynia 510.00     -
KIELCEzatoczka przy dworcu PKP05.45    90 pln
KRAKÓWul. Reymonta - parking przed stadionem Wisły08.00     -
LUBLINal. Zygmuntowskie (hala MOSIR)02.00   140 pln
ŁÓDŹŁódź Kaliska - parking od al. Włókniarzy06.00   120 pln
OPOLEróg ul. Krapkowickiej i Pruszkowskiej - Orlen11.30   100 pln
POZNAŃul. Solna, parking przed hotelem Ikar10.00   150 pln
RADOMMcDonald's, stacja Statoil przy trasie E7704.00   120 pln
RZESZÓWul. Pułaskiego - ROSiR05.00   110 pln
TARNÓWparking przed hotelem Tarnovia06.30     90 pln
WARSZAWAul. Niemcewicza 17 - dawniej hotel Harctur03.30   130 pln
WROCŁAWparking przy Aqua Parku - ul. Petrusiewicza13.30   120 pln

UWAGA: 1. Na trasach antenowych możliwy transport samochodem osobowym, mikrobusem, Polskim Busem lub autobusem klasy turystycznej 2. Wszystkie autobusy przyjeżdżają do Katowic lub Krakowa, gdzie następuje przesiadka do autokarów jadących docelowo 3. Przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi lub kolejkami na granicy, co może wiązać się z oczekiwaniem na transport w miejscach przesiadkowych 4. Zbiórka uczestników na 15 minut przed odjazdem 5. W przypadku zbyt małej frekwencji (min. 6 osób) na trasach antenowych biuro może zaproponować inny transport lub odwołać połączenie antenowe 6. Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości - szczegółowe informacje w biurze HARCTUR KRAKÓW.

INFO +


na miejscu pobierana jest kaucja zwrotna za domki (20 euro/osoba). Jeżeli domek nie zostanie posprzątany, lokatorzy zobowiązani są do zapłaty za sprzątanie (80 euro/domek). Na stołówkę należy przynośić z domku zestaw naczyń i sztućców, o które należy dbać podczas pobytu. Na basenie na kempingu chłopców obowiązują kąpielówki (szorty niedozwolone). Wycieczka fakultatywna do Barcelony realizowana przy min. 30 osobach chętnych (płatna na miejscu). Wyjazd do Wakeparku realizowany przy min. 15 osobach chętnych (płatne na miejscu). Wstęp do Gardalandu jest dodatkowo płatny i obligatoryjny (ok. 26 euro). Każdy uczestnik może zabrać jedną torbę podróżną lub plecak (do 20 kg) i jedną sztukę bagażu podręcznego. Opłaty za program fakultatywny, kaucję i bilet do Gardalandu przyjmowane są przez kadrę w autokarze lub na miejscu, po przyjeździe do ośrodka. Program jest ramowy i może ulec zmianie.