Muzeum Grevin czyli Muzeum Figur Woskowych to jedna z większych atrakcji Paryża. Zapraszamy do kupna biletów za naszym pośrednictwem.

FRANCJA

Paryż

Muzeum Figur Woskowych Grévin

Muzeum Figur Woskowych Grevin w Paryżu Muzeum Figur Woskowych Grevin w Paryżu Muzeum Figur Woskowych Grevin w Paryżu
Muzeum Figur Woskowych Grevin w Paryżu Muzeum Figur Woskowych Grevin w Paryżu Muzeum Figur Woskowych Grevin w Paryżu
Muzeum Figur Woskowych Grevin w Paryżu Muzeum Figur Woskowych Grevin w Paryżu Muzeum Figur Woskowych Grevin w Paryżu

Kupuj bilety on-line w naszym sklepie!

Muzeum Grévin to muzeum figur woskowych znajdujące się w Paryżu, w dziewiątej dzielnicy. Jest to interesujące miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Można tutaj spotkać znane postacie ze świata filmu (m.in. George Clooney, Marylin Monroe), muzyki (m.in. Céline Dion, Michael Jackson, Mozart ), sportu (m.in. Tony Parker), polityki (m.in. Nicolas Sarkozy, Barack Obama), nauki (m.in. Albert Einstein), a także postacie historyczne (m.in. Ludwik XIV, Napoleon I, Charles de Gaulle).

Pomysłodawcą muzeum figur woskowych było Arthur Meyer – dziennikarz, wydawca znanego dziennika Le Gaulois. Pod koniec XIX wieku wpadł on na pomysł, aby przedstawić czytelnikom postacie, o których pisze się w jego gazecie. W tym czasach fotografia była rzadko używana w prasie, dlatego też Meyer chciał stworzyć miejsce, gdzie ludzie mogliby zobaczyć znane postacie.

Skontaktował się on z Alfredem Grévin, który był rysownikiem, twórcą kostiumów teatralnych oraz rzeźbiarzem. Pomysł Meyera bardzo się spodobał i Grévin mocno zaangażował się w ten projekt, a muzeum nazwano jego nazwiskiem. Muzeum zostało otwarte 5 czerwca 1882 roku i osiągnęło wielki sukces.

W 1883 roku Gabriel Thomas, znany finansista, zdecydował się zainwestować w muzeum, dzięki czemu mogło się ono szybko rozwijać. To dzięki niemu wzbogacono dekorację muzeum i stworzono między innymi Teatr Grévin oraz niezwykły Pałac Złudzeń (Palais des Mirages).

Obecnie muzeum nadal cieszy się dużą popularnością. Jest to niezwykłe miejsce, w którym można spotkać się twarzą w twarz z ulubionymi postaciami znanymi z telewizji.Muzeum figur woskowych Grévin podzielone jest na kilka sal; każda z nich jest wyjątkowa i przedstawia sławnych ludzi w różnych perspektywach:

Muzeum Figur Woskowych Grevin w ParyżuPałac Złudzeń (Le Palais des Mirages)

Jest to miejsce, które zachwyca zwiedzających niezwykłą grą refleksji. Miejsce wydaje się magiczne. Odpowiednie ustawienie luster, świateł oraz dodatkowy podkład muzyczny powodują, że przy każdym spojrzeniu perspektywa wydaje się inna. Zawrót głowy gwarantowany i niezwykłe wrażenia gwarantowane! Pałac Złudzeń został całkowicie odnowiony w 2006 roku, pod kierunkiem Artura Brachetti.
Muzeum Figur Woskowych Grevin w ParyżuTeatr Tout Paris (Le Théâtre du Tout Paris)

W teatrze Tout Paris można przywitać się między innymi z Georgem Clooney’em, Brucem Willisem czy Jacky Chan’em. Przy pianinie siedzi Elton John, Julien Clerc śpiewa piosenkę dla Arienne Dombasle … nie brakuje również paparazzi, którzy uważnie śledzą każdy krok ulubionych gwiazd. Dodatkowo w sali znajdują się akcesoria, które można wykorzystać przy robieniu zdjęć: okulary gwiazd, klaps kinowy, szal boa itd.
Muzeum Figur Woskowych Grevin w ParyżuMagazyn Paris Grévin (Paris Grévin Magazine)

Prezydent Francji zaprasza do modnego baru paryskiego (fr. brasserie), gdzie można wypić drinka z gwiazdami, takimi jak Jean Réno, Serge Gainsbourg lub Jean Paul Sartre, usiąść w loży z Michelem Serrault’em, Romy Schneider’em, Luciano Pavarotti lub Roberto Alagna, uczestniczyć w pokazie mody i podziwiać Naomi Cambell lub też przywitać się ze znanymi sportowcami, takimi jak Tony Parker lub Sébastien Chabal.
Muzeum Figur Woskowych Grevin w ParyżuWspomnienia XX wieku (Clichés du 20e siècle)

W tym miejscu możemy przeżyć ponownie XX wiek, wracając do najważniejszych wydarzeń tego okresu: 24.07.1969 czyli dzień, w którym człowiek poraz pierwszy postawił nogę na księżycu, upadek Muru Berlińskiego w 1989 roku, pierwsza przeprawa przez La Manche w 1909 roku, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 1998 roku… Można tutaj spotkać znane postacie XX wieku: Louis Armstrong, Brigitte Bardot, Ray Charles, Jimi Hendrix, Spider-man, itd.
Muzeum Figur Woskowych Grevin w ParyżuHistoria Francji (Histoire de France)

Tym razem wchodzimy do wehikułu czasu, który przenosi nas do różnych okresów historycznych. To niesamowita okazja na poznanie postaci, które miały znaczącą rolę w historii Francji Renoir, Victor Hugo, Napoleon I, Franciszek I, Ludwik XIV, Leonardo da Vince, Joanna d’Arc …
Muzeum Figur Woskowych Grevin w ParyżuKolekcja Grévin (La Collection Grévin)

Kolekcja Grévin obejmuje dwie sale: Kopuła (La Coupole) i Sala Kolumnowa (La Salle des Colonnes):
- La Coupole: w sali tej znajdują się popiersia następujących osób: Michał Anioł, Benvenuto Cellini, Germain Pilon oraz Jean Goujon. Cztery duże figury kobiet powieszone nad arkadami reprezentują 4 pory roku, natomiast na balkonie znajdują się Pierrot, Colombine i Polichinelle z Commedia dell’Arte.
- La Salle des Colonnes: w hali znajdują się między innymi następujące postacie: Charles de Gaulle, Gandhi, Charlie Chaplin, Mozart, Einstein, Céline Dion i wiele innych.
W chwili otwarcia w 1882 roku muzeum obejmowało tylko te dwie sale.
Muzeum Figur Woskowych Grevin w ParyżuTrasa odkrywców (Parcours Découverte)

Tutaj można odkryć sekrety tworzenia figur woskowych. Można dotknąć materiałów: wosk, żywicę, oczy, włosy, tkaniny oraz poczuć zapach ciepłego wosku. To tylko jedna z atrakcji, która jest niezwykle interesująca szczególnie dla dzieci.

Lokalizacja i dojazd do Muzeum Grevin

Dojazd środkami komunikacji miejskiej:
Metrem: linia 8 lub linia 9 (stacja: Grands Boulevards)
Autobusem: linia 20, 39, 48, 67, 74, 85

Lokalizacja:

Lokalizacja Muzeum Grevin w Paryżu Lokalizacja Muzeum Grevin w Paryżu

Dodatkowe usługi w Paryżu

Atrakcje turystyczne w Paryżu

Zobacz nasze propozycje w Paryżu. Liczne atrakcje turystyczne Paryża są odwiedzane przez każdego turystę

Hotele i apartamenty w Paryżu

Zobacz również inne nasze propozycje zakwaterowania w centrum Paryża oraz zakwaterowanie w najbliższej okolicy