Wakacje we Francji - Monaco Beausoleil. Wczasy na Lazurowym Wybrzeżu to gwarancja wypoczynku. Proponujemy tylko sprawdzone apartamenty na Lazurowym Wybrzeżu z basenami i ogrodami. Zarezerwuj noclegi w apartamentach lub hotelach.

 Lazurowe Wybrzeże
Monaco Beausoleil

Beausoleil to znana miejscowość wypoczynkowa, której początki datowane są na pierwsze lata XX wieku. Wtedy to odwiedzały ją sławne postaci z całej Europy, arystokracja i burżuazja zjeżdżały tu, aby wypocząć w łagodnym klimacie, tuż na brzegu Morza Śródziemnomorskiego. Dziś Beausoleil cieszy się nie mniejszą sławą. Posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Ze względu na swój układ urbanistyczny i położenie nazywane jest "balkonem z widokiem na Morze Śródziemne".

Beausoleil przez cały rok tętni życiem. Odbywają się tu różne imprezy, wystawy, festiwale. Ale przede wszystkim miejscowość żyje sławnym wydarzeniami odbywającymi się co roku w Księstwie Monako: słynny wyścig Formuły 1 - Grand Prix de Monaco (maj), Festiwal Cyrkowy czy Open Tennis.

Atrakcje turystyczne: w mieście Monako warto zwiedzić Pałac księcia Monako, muzeum oceanograficzne z Akwarium, muzeum pamiątek Napoleońskich, muzeum Monako czy Monte-Carlo Story. W Monte-Carlo zaś Kasyno z pięknymi ogrodami, Ogród Japoński, muzeum zabawek, muzeum morskie, stadion Ludwika II (macierzysty stadion klubu piłkarskiego AS Monaco) czy rozarium w Fontvieille. Poza tym Beausoleil to świetny punkt wypadowy w stronę francuskiej części Lazurowego Wybrzeża (m.in. Grasse, Biot, Villefranche, Nicea) lub do Włoch.

 

Hotele i rezydencje w Monaco

Palais Joséphine Adagio
Monte Cristo Adagio
Les Jardins d'Elisa Odalys

Hotele i rezydencje w okolicy Monaco

Miejscowość Cap d'Ail - koło Monaco
Costa Plana P&V