REF.PRO

Lazurowe Wybrzeże hotele

Lazurowe Wybrzeże Antibes

Lazurowe Wybrzeże
Antibes

Antibes leży w malowniczej okolicy, w centrum Lazurowego Wybrzeża, pomiędzy Niceą (20 km) i Cannes (12 km). Razem z Juan les Pins tworzy kompleks miejski. Wyróżnia się jednym z najpiękniejszych wybrzeży w całej Francji, rozciągającym się na długości ok. 25 km. Pejzaże pełne kwiatów, długie, piaszczyste plaże, urokliwe zabytki, zapachy Prowansji i charakterystyczne domki prowansalskie to tylko niektóre z uroków tego regionu. Wąskie, romantyczne uliczki starego miasta zachęcają do spacerów. W XVII wieku wzniesione zostały fortyfikacje biegnące wzdłuż morza. Aby miasto mogło się rozwijać, zburzono część murów obronnych.

Szczególnymi atrakcjami Antibes Juan les Pins są muzea: Muzeum Picassa, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Napoleona. W Muzeum Picassa znajdują się: kolekcja obrazów, litografii, rysunków i ceramiki oraz wystawa przedstawiająca życie samego artysty. Na tarasie, na tle błękitnego morza umieszczono rzeźby. W Muzeum Archeologicznym zebrano eksponaty mówiące o  przeszłości. Warto spędzić kilka chwil w jednym z pięknych parków i ogrodów tego kurortu, podziwiając bogactwo roślinności śródziemnomorskiej. Amatorzy hazardu mogą udać się do kasyna.

W miejscowych butikach należy kupić kosmetyki z lawendą. Turyści ceniący sobie aktywny wypoczynek mogą uprawiać tu wszystkie sporty wodne. W Antibes przez cały sezon trwają rozmaite festiwale i ciekawe imprezy, jak np. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy, Bitwa Kwiatów czy Międzynarodowy Festiwal Młodych Solistów.

Marineland

 

Lokalizacja Antibes na Lazurowym Wybrzeżu