Zapraszamy na Karaiby Francuskie.

 Karaiby Francuskie
Gwadelupa

Karaiby Gwadelupa  Karaiby Gwadelupa  Hotele na Gwadelupie

Hotele na Karaibach Francuskich  Karaiby Gwadelupa  Karaiby Gwadelupa

Zobacz rezydencje na Gwadelupie:

Sainte Anne P&V
Les Tamarins P&V premium

Gwadelupa

Gwadelupa ma status zamorskiego departamentu Francji. Na dwóch głównych wyspach oraz kilku mniejszych leżących o kilka kwadransów  żeglugi   zamieszkuje tu niewiele ponad 450 tysięcy francuskich obywateli - w większości ciemnoskórych Kreoli.  Swoją nazwę (Santa Maria de Guadalupe de Extramadura) wyspa zawdzięcza Kolumbowi, który odkrył ją dla Europy podczas swojej drugiej podróży do Nowego Świata w 1493 roku...

Gwadelupa, nazywana wyspą motyli, składa się z Grande-Terre, charakteryzującego się lagunami i plażami z białego piasku oraz Basse-Terre z aktywnym wulkanem Soufrière  1.467m, gdzie można uprawiać piesze wycieczki i podziwiać wspaniałą panoramę, las tropikalny, wodospady. Miłośnicy przyrody będą zachwyceni tutejszymi widokami i poczują potęgę natury.

Smakosze na pewno muszą skosztować tutejszego rumu, słynnego na cały świat trunku z trzciny cukrowej. Na sąsiedniej wyspie Marie-Galante działają aż 3 destylarnie.

Karaiby są wyspami, na których wypoczywać można przez cały rok. Temperatura powietrza w ciągu dnia nigdy nie spada tam poniżej 25 ºC, a na większości wysp standardem są 30-stopniowe upały. Na urlop na wyspach karaibskich najlepiej wybrać się w okresie pory suchej, kiedy powietrze nie jest tak wilgotne i parne. Czas jej trwania różni się nieco na poszczególnych wyspach, jednak przeważnie występuje w okresie listopad/grudzień – marzec/kwiecień. Temperatura wody w Morzu Karaibskim zdecydowanie zachęca do kąpieli przez cały rok, utrzymując się stale powyżej 25 ºC.


Lokalizacja Gwadelupy na Karaibach Francuskich.


Wyświetl większą mapę