Wakacje we Francji - Valmeinier - Valloire. Wczasy w Alpach francuskich to gwarancja wypoczynku. Proponujemy tylko sprawdzone apartamenty w Alpach francuskich z basenami. Zarezerwuj noclegi w apartamentach lub hotelach w Valmeinier - Valloire we Francji.

Hotele w Alpach Francuskich  Alpy Francuskie Valmeinier Valloire  Hotele w Alpach Francuskich

Alpy Francuskie
Valmeinier - Valloire

Valmeinier jest jednym z najładniejszych obszarów narciarskich we Francji. Znajduje się on w regionie  Rhône-Alpes w departamencie Sabuadia. Mieści się u podnóża góry Mont Thabor o wysokości 3207 m n.p.m. Kurort ten jest popularny m.in. ze względu na liczne organizowane wyjazdy narciarskie oraz snowboardowe. Tereny narciarskie Valmeiner jest położone w niezwykle nasłonecznionej dolinie Maurienne-Tal i łączy ona trzy doliny narciarskie podzielone na: Secteur Gros Crey, Sectuer Crey du Quart oraz Secteur Setaz. Ten piękny obszar narciarski powstał w XII wieku. Była to typowa górska wioska. Mieszkańcy tej wioski utrzymywali się z rolnictwa. W XIII wieku zaczęto tworzyć tam kopalnie. To właśnie z tego okresu pochodzi nazwa całego tego obszaru narciarskiego- Valmeinier (Val des mines) Co znaczy dolina minerałów. Wydobywano tam m.in. miedz, ołów oraz antracyt. Na obszarze znajdują się trasy narciarskie różnej trudności (zielone, niebieskie, czerwone i czarne) oraz dwa snowparki dla miłośników snowboardu. W kurorcie znajdują się trasy zjazdowe o łącznej długości 150 kilometrów. Valmeinier posiada również dwie nartostrady, ma dostęp do sklepów barów i restauracji.

Valloire jest największą stacją narciarską w Maurienne Valley. Jest ona położona pomiędzy Trois Vallees i włoską granicą. Stacja jest podzielona na trzy rejony: Le Setaz, Le Crey du Quart i Valmeiner. W Valloiere jest do dyspozycji łącznie 150 km tras zjazdowych  które znajdują się na czterech masywach które posiadają również wiele wyciągów oraz 375 armatek śnieżnych które zapewniają bardzo dobre warunki narciarskie. Na tym obszarze narciarskim znajdują się trasy o różnym stopniu trudności: 21 zielonych, 25 niebieskich, 31 czerwonych oraz 6 czarnych. Valloire to również rozrywka. Atrakcje śnieżne oraz sportowe to coś co przyciąga tutaj turystów. Snowpark, ścieżki spacerowe, lodowisko, rakiet śnieżne, zaprzęgi psów, paralotnie oraz telemark,  squash, centrum odnowy biologicznej, bilard oraz centrum sportowe to duża dawka emocji których doświadcza każdy, nawet najmłodszy turysta.  Po tak aktywnie spędzonym czasie zapraszamy na uzupełnienie sił we francuskich i międzynarodowych restauracjach, barach, dyskotekach. Relaks zapewni Państwu kręgielnia, sala gier oraz atrakcyjne zjazdy z pochodniami. Valloire charakteryzuje się sprzyjającym i łagodnym klimatem. Jest to słoneczne miejsce które  gwarantuje śnieg do końca kwietnia.

Zobacz stacje narciarskie w Valmeinier - Valloire:

Valmeinier 1800
Valloire
Ceny skipasów - Valemeinier-Valloire
Mapa Valloire, Valmeinier

Lokalizacja stacji Valmeinier - Valloire w Alpach Francuskich,

Mapa stacji Valmeinier i Valloire

Zobacz mapę stacji Valmeinier - Valloire

Hotele w Alpach Francuskich

Ceny skipassów w Valmeinier - Valloire w Alpach Francuskich.

Ceny skipassów w Valmeinier - Valloire

Hotele w Alpach Francuskich.

Hotele i apartamenty w Alpach Francuskich

Zobacz również inne nasze propozycje zakwaterowania w Alpach Francuskich oraz zakwaterowanie w najbliższej okolicy.