Wakacje we Francji - Val d'Isere - Proponujemy tylko sprawdzone noclegi w Alpach Francuskich. Zarezerwuj noclegi w apartamentach lub hotelach Alp Francuskich.

 noclegi w Alpach Francuskich  noclegi w Val d'Isere  Hotele w Alpach Francuskich

Alpy Francuskie
Val d'Isere

To jedna z najbardziej znanych i cenionych stcji narciarskich we Francji i Europie. Położona na wysokości 1850 m n.p.m., otoczona trzema lodowcami o wysokości ponad 3000 m n.p.m, stwarza wręcz idealne warunki narciarskie. Gwarantuje doskonałe warunki śniegowe od października do maja. Wraz ze stacją Tignes tworzy jeden z większych obszarów narciarskich na świecie - L'Espace Killy - roziągający się na blisko 10 000 ha. Już pierwsze wrażenie, czyli charakter oraz architektura miasteczka jest dla przyjezdnych nagrodą. Nowoczesne budynki zostały tak wtopione w krajobraz, że idealnie pasują do otoczenia i tworzą nastrój, prawdziwego alpejskiego kurortu. Do dyspozycji narciarzy pozostaje ponad 300 km tras, a ich urozmaicenie jest niespotykane. Ponad 100 wyciągów, tworzy prawdziwą "pajęczynę" połączeń pomiędzy poszczególnymi trasami. Do dyspozycji są dwa tereny na lodowcu - jeden - Pissaillas przy Val d'Isere, drugi - słynny Grande Motte - przy stacji Tignes. Dla najbardziej wprawnych narciarzy dostępne są słynne i zarazem trudne trasy tj. "Cafe de Bellevarde" lub "Tunnel".

To właśnie w Val d'Isere i Tignes, każdego roku, odbywa się jesienna inauguracja zawodów o Puchar Świata.  W 1992 roku, podczas Olimpiady Zimowej, na trasie Bellevarde, zorganizowano jeden z najbardziej widowiskowych konkursów - slalom alpejski mężczyzn.

Stacja, oprócz wspaniałych walorów narciarskich, stanowi wspaniałe miejsce do wypoczynku. W miasteczku znajduje się zdumiewający wybór restauracji, barów, kafejek oraz dyskotek. Do dyspozycji narciaży pozostają liczne sklepy, piekarnie, punkty usługowe i medyczne. Nie bez powodu co roku zjeżdzają się tu narciarze na najdalszych zakątków świata.

  

 

Zobacz rezydencje w stacji narciarskiej Val d'Isere:

 

Les Chalets de Solaise P&V
La Daille Soleil P&V
Les Balcons de Bellevarde P&V
Les Hauts du Rogoney Odalys
Les Jardins De Val-Verdets Odalys

 

Lokalizacja stacji L'Espace Killy w Alpach Franucskich.

Obejrzyj mapę stacji L'Espace Killy

noclegi w Alpach Francuskich

Ceny skipassów w Alpach Francuskich

Ceny skipassów

Hotele w Alpach Francuskich.

Hotele i apartamenty w Alpach Francuskich

Zobacz również inne nasze propozycje zakwaterowania w Alpach Francuskich oraz zakwaterowanie w najbliższej okolicy.