Wakacje we Francji -Trzy Doliny - Proponujemy tylko sprawdzone noclegi w Alpach Francuskich. Zarezerwuj noclegi w apartamentach lub hotelach Alp Francuskich.

noclegi w Alpach Francuskich  Alpy Francuskie Trzy Doliny  Alpy Francuskie Trzy Doliny

Alpy Francuskie
Trzy Doliny
(Les Trois Vallees)

"Trzy Doliny" /Les Trois Vallées/ to jeden z największych terenów narciarskich na świecie. Zgodnie z nazwą obejmuje on trzy doliny: Courchevel, Meribel i Val Thorens-Les Menuires. Obszar ten to m.in. dwa lodowce, de Peclet 3300 m n.p.m. i de Cheviere 3210 m n.p.m, 1230 armatek śnieżnych, 600 km tras narciarskich o różnej skali trudności, 200 wyciągów przewożących 220 000 osób na godzinę, 39 kolejek gondolowych, 65 kolei krzesełkowych i duża liczba orczyków, śnieg od połowy grudnia do końca kwietnia, to atuty, dla których warto odwiedzić Trzy Doliny. . Mogą tu Państwo bez reszty oddać się zimowemu szaleństwu.  Zróżnicowanie tras jest ogromne: od szerokich łagodnych zboczy, poprzez ciekawie technicznie przygotowane trasy dla bardziej doświadczonych, a kończąc na najtrudniejszych w Europie zjazdach: "Bouquetin" w Meribel - Mottaret, "Couloirs de la Saulire" w Courchevel, "Masse" w Les Menuires. Trasy podzielone są tradycyjne w zależności od stopnia trudności: na zielone dla początkujących, niebieskie i czerwone dla średnio-zaawansowanych i dobrze jeżdżących i czarne, które oprócz dużego nachylenia, są również nieprzygotowywane przez ratraki. Ze śniegiem na terenie Trzech Dolin nie ma żadnych problemów, w grudniu kiedy opady są niewielkie prawie wszystkie trasy są sztucznie dośnieżane, a przez pozostałą cześć sezonu śniegu nigdy nie brakuje. To co w naszych górach jest luksusem, tzn przygotowane, wyratrakowane trasy, są tu normalną praktyką. Najciekawsze pod względem wrażeń narciarskich są trasy czerwone, które poza nielicznymi wyjątkami, ze względu na bardzo dobre przygotowanie nadają się do jazdy nawet dla niezbyt zaawansowanych narciarzy.

Zobacz stacje narciarskie w Trzech Dolinach:

Meribel
Courchevel
Les Menuires
La Tania
Orelle
Val Thorens
Pralognan
Saint Martin de Belleville
Ceny skipasów - Les Trois Vallees
Mapa 3 Vallees
Mapa Les Menuires, Val Thorens i Saint Martin de Belleville
Mapa Orelle - Val Thorens
 


Zobacz film z Trzech Dolin:

 

Lokalizacja Trzech Dolin w Alpach Francuskich.

Obejrzyj mapę narciarską Trzech Dolin

Alpy Francuskie Trzy Doliny

Ceny skipassów w Trzech Dolinach: Meribel, Courchevel, Les Meniures, La Tania, Val Thorens, Prolongan, Saint Martin de Belvedere.

Ceny skipassów w Trzech Dolinach: Meribel, Courchevel, Les Meniures, La Tania, Val Thorens, Prolongan, Saint Martin de Belleville

Hotele w Alpach Francuskich.

Hotele i apartamenty w Alpach Francuskich

Zobacz również inne nasze propozycje zakwaterowania w Alpach Francuskich oraz zakwaterowanie w najbliższej okolicy.