Alpy Francuskie

 ">

Alpy Francuskie są szczególnie znane ze swoich atrakcji górskich (zimą jazda na nartach, w lecie wędrówki piesze), ale jest tam wiele więcej. Istnieje wiele jezior, które również umożliwiają uprawiane sportów wodnych. Najbardzie popularnym sportem zimowym jest narciarstwo alpejskie. Niemal wszystkie miejscowości górskie oferują trasy zjazdowe dla narciarzy. Miejscowości alpejskie wyposażone są także w trasy biegowe posiadające specjalne oznaczenia w dolnych partiach tras zjazdowych. Najlepszymy regionami do uprawiania biegów narciarskich są: Masyw Centralny, Vercors, Wogezy oraz depratament Jura. Narciarstwo górskie równie popularne w Alpach Francuskich jest połączeniem narciarstwa biegowego i alpejskiego. Najlepiej uprawiać ten sport w towarzystwie przewodnika. 

Północne Alpy to część Alp Francuskich gdzie znajdują się doskonale wyposażone stacje narciarskie takie jak: TignesVal-d'IsereCourchevel czy Chamonix. Można tu również znaleźć mniejsze i bardziej kameralne ośrodki narciarskie. Stacje narciarskie ewoluowały wraz z rozwojem narciarstwa. Pierwsze powstały blisko miast i tradycyjnych ośrodków zimowych, jak Morzine i Megeve. Później miejscowości narciarskie pojawiły się w okolicach stokow narciarskich o odpowiednim nachyleniu, długości i naśnieżeniu, a następnie w rejonach łąk alpejskich (Val-d'IsereL'Alpe-d'HuezLes Deux-Alpes). Po II wojnie światowej wybudowano stacje w CourchevelTignes i niedawno takie ośrodki jak Les ArcsAvoriazVal-Thorens. 

Rozwój techniki umożliwia konstrukcje stacji narciarskich na coraz wyższych wysokościach i łączenia ich między sobą. Niektóre stacje takie jak L'Alpe d'Huez, Val-d'Isere, Tignes, Les deux-Alpes, Val-Thorens sięgają poziomu wiecznego śniegu i dlatego uprawianie narciarstwa jest możliwe nawet w lecie.

Stacje narciarskie w alpach Francuskich są dobrze połączone z resztą kraju. Najbliższe międzynarodowe lotniska są w Grenoble, Lyonie i Genewie (Szwajcaria) również linie TGV z Paryża, Londynu, Genewy i Brukseli. 

Gdy ktoś mówi Alpy, myślimy o wysokich górach pokrytych śniegiem, zakończonych pokrywą lodową na szczycie, jak słynna Mont Blanc. Należy tu pomyśleć o nartach: wiele stacji pełnych uroku z kilometrami tras. Nie zapominajmy także o sezonie letnim, w którym sport i turystyka mają też swoje miejsce. Tu czuje się tradycyjną gościnność i uśmiech mieszkańców. Więc na myśl o Alpach, myślimy o przyjemności.

Ze wzgledu na obszerność oferty nie wszystkie miejscowości, w których jeździ się we Francji na nartach są prezentowane poniżej. W przypadku zainteresowania wybraną ofertą, która nie jest jeszce umieszczona na stronie prosimy o kontakt. Natychmiast prześlemy dokumentacje. 

Rezerwuj już dziś swój wymarzony urlop.

Napisz do nas, a my przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

biuro@promotion.com.pl 

 

Wczasy-autokarowe-w-alpach-francuskich

AUTOKAREM Z WROCŁAWIA DO LE CORBIER - FRANCJA 2019

   

Apartamenty-z-dojazdem-własnym-Alpy-francuskie

Hotele w Alpach Francuskich noclegi w Alpach Francuskich apartamenty w Alpach Francuskich

Alpy Francuskie hotele w Avoriaz  Hotele w Alpach Francuskich  Hotele w Alpach Francuskich

Alpy Francuskie  Hotele w Alpach Francuskich  Hotele w Chamonix w Alpach Francuskich

 

Annecy
Małe stacje - Valfrejus, Le Corbier, La Norma
Les Portes du Soleil - Avoriaz, Gets
L'Espace Killy - Val D'Isere, Tignes
Les Trois Vallees - Meribel, Courchevel, Les Menuires, La Tania, Val Thorens, Pralognan, St Martin
La Clusaz - Perriere
Les Deux Alpes 1800
Les Grandes Rousses - Alpe D'Huez, Vaujany, Vars, Valmorel, Saint F. Longchamp
Mont Blanc- Chamonix, Megeve, Houches, Les Saisies, Les Carroz d'Araches
Genewa
Paradiski - Plagne, Belle Plagne, Les Coches, Plagne Soleil, Arc 1800-3250, Peisey-Vallandry, Tarentaise, La Rosiere, Aime
Villard de Lans
Valmeinier - Valloire
Isola 2000
Wygląd apartamentów
Hotele 2*, 3*, 4* w Alpach Francuskich
Dojazd do stacji narciarskich z lotniska w Grenoble, Genewie, Lyonie, Chambery
Ceny skipasów na 2017 - 2018 w Alpach Francuskich

 Alpy Francuskie

Hotele i apartamenty w Alpach Francuskich.

 kliknij na wybraną miejscowość - stację narciarskąna mapie by zobaczyć daną domenę narciarską i sąsiednie miejscowości

GeneveChamonixM! PuttiVal d'IsereCourchevelModaneVailoireAlpe-d'HuezLes Deux-AlpesMorzineBriancon