Zapraszamy na chwilę relaksu i zapomnienia w Akwarium w Paryżu.

 

 FRANCJA

Paryż

Akwarium w Paryżu

Akwarium Cineaqua w Paryżu Akwarium Cineaqua w Paryżu Akwarium Cineaqua w Paryżu
Akwarium Cineaqua w Paryżu Akwarium Cineaqua w Paryżu Akwarium Cineaqua w Paryżu

Akwarium znajduje się w pobliżu Wieży Eiffela. Można tutaj zobaczyć ogromne akwaria, w których znajduje się ponad 10 000 gatunków ryb. Ponadto organizowane są tutaj różnego rodzaju spektakle.

Zapraszamy do zakupu biletów w naszym sklepie

 


Akwarium oferuje wiele ciekawych atrakcji: 

 

Akwarium Cineaqua - Dotykowy Basen

Dotykowy Basen
Niezwykłym elementem wizyty w akwarium jest basen dotykowy, który pozwala na zbliżenie się do wodnego świata zwierząt. Został on stworzony z myślą o dzieciach, które mają niepowtarzalną okazję aby dotknąć rybki i w ten sposób skruszyć barierę pomiędzy światem powietrznym i światem wodnym. Ponadto jest to czas na wzbogacenie swojej wiedzy na ten temat.

Akwarium Cineaqua - Sekwana

Sekwana
Ta część Akwarium jest poświęcona Sekwanie, czyli rzece płynącej w północnej Francji o długości 776 km. Sekwana wraz z dopływami rzek normandzkich stanowi basen Seine-Normandie zajmujący powierzchnię 97 000 km2, czyli ok. 18% powierzchni kraju.
Wiele parametrów fizyko-chemicznych (temperatura, prędkość wody, podłoże, roślinność itd.) wpływają na rozłożenie gatunków ryb w rzece. Istnieje zatem podział na strefy i każda z nich charakteryzuje się głównym gatunkiem (oczywiście mimo wszystko gatunki przepływają przez inne strefy).

Akwarium Cineaqua - Zbiornik Oceanu Atlantyckiego

Zbiornik Oceanu Atlantyckiego
Część Akwarium poświęcona jest Oceanowi Atlantyckiemu. Znajduje się tutaj siedem zbiorników z morską wodą o temperaturze 15°C, które przedstawiają różne środowiska mórz otaczających Francję oraz ich faunę. Wizyta w tej części zaczyna się od akwarium o pojemności ponad 166 000 litrów wody morskiej: znajdują się tutaj gatunki pelagialne (m.in. makrele), różne gatunki płaszczki, a także gatunki bentyczne, takie jak kurek czerwony.

Akwarium Cineaqua - Zbiornik Morza Śródziemnego

Zbiornik Morza Śródziemnego
Ciepłe Morze Śródziemne jest miejscem przyjmującym mnóstwo różnorodnych ryb i bezkręgowców (mi.in. mureny, apogony, anthiasy, strzępiele i korale szlachetne). Znajduje się tutaj osiem zbiorników o zawartości od 230 litrów do 75 000 litrów, które prezentują typowe ekosystemy Morza Śródziemnego. Pływające tutaj ryby mają różnorodne barwy, których nie muszą zazdrościć „mieszkańcom” raf koralowych.

Akwarium Cineaqua - Zbiornik Kaledoński

Zbiornik Kaledoński
W tej części Akwarium przeniesiemy się do francuskich departamentów zamorskich, skąd rozciąga się piękny widok na Ocean Spokojny… W zbiorniku tym można obserwować mnóstwo różnych tropikalnych ryb i koralowców. Wśród rodzin ryb tropikalnych można wymienić mantowate i anthiasy.

Akwarium Cineaqua - Rafa Koralowa Pacyfiku

Rafa Koralowa Pacyfiku
W części nazwanej „Rafy koralowe Oceanu Spokojnego” można podziwiać piękne i bogate pejzaże koralowe. Zobaczymy tutaj około 50 gatunków koralowców, a także wiele tropikalnych ryb charakterystycznych dla tych obszarów. Jest to prawdziwa oaza życia w sercu oceanu.

Akwarium Cineaqua - Bioróżnorodność

Bioróżnorodność
W tym miejscu osoby zwiedzające Cinéaqua mają niepowtarzalną okazję aby odkryć różnorodność ryb i bezkręgowców. Aby to było możliwe przygotowano 12 małych akwariów „przenośnych”, które przedstawiają mi.in.
- tzw. żłobki dla młodych ryb z rodziny rekinkowatych, balistes (rodzina morskich ryb rogatnicowatych), skrzydlicc, itp.
- krewetki oraz ryby babkowate (z rodziny okoniokształtnych)
- koniki morskie, brodaczyki które ukrywają się wśród roślinności
- szkaradnice, ryby-balony, ryby-krowy, ryby-świnie i wiele innych niesamowitych okazów

Akwarium Cineaqua - Zbiornik Karaibski

Zbiornik Karaibski
Obszar ten olśniewa bajecznym kolorem jego mieszkańców. Można tutaj obserwować różnorodne ryby, takie jak ustniczki, ryby z rodziny pokolcowatych, wargaczowatych, itp. Basen jest typową reprezentacją Morza Karaibskiego.

Akwarium Cineaqua - Zbiornik Rzek Guyan

Zbiornik rzek Guyan
Nasz ostatni zbiornik jest wielkim oknem do egzotycznego świata rzeki i lasów tropikalnych Gujany. Możne tutaj również znaleźć wiele ciekawych gatunków ryb, takich jak ustniczek słodkowodny, metynnis (należące do tej samej rodziny co piranie, jednak są roślinożercami), angelfishes (należące do rodziny Cichlidés i pochodzące z Amazonii, mięsożerne).

 

Lokalizacja i dojazd do Akwarium

Dojazd środkami komunikacji miejskiej:

  • Metrem :    linia 9 (stacja: Iéna lub Trocadéro), linia 6 (stacja: Trocadéro)
  • RER :    linia C (stacja: Champs de Mars)
  • Autobusem :    22, 30, 32, 63, 72, 82

Lokalizacja:

Dodatkowe usługi w Paryżu

 Atrakcje turystyczne w Paryżu 

Zobacz nasze propozycje w Paryżu. Liczne atrakcje turystyczne Paryża są odwiedzane przez każdego turystę 

Hotele i apartamenty w Paryżu 

Zobacz również inne nasze propozycje zakwaterowania w centrum Paryża oraz zakwaterowanie w najbliższej okolicy