Witamy, dziś jest Czwartek    5 Marzec, 2015      Logowanie: gość   Gadu-Gadu 44115850Gadu-Gadu 1755222

Zapraszamy do kupna biletów na Wieżę Eiffla.

FRANCJA
Paryż

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla w Paryżu Wieża Eiffla w Paryżu Wieża Eiffla w Paryżu
Wieża Eiffla w Paryżu Wieża Eiffla w Paryżu Wieża

Rezerwuj bilety on-line w naszym sklepie!

Kup bilety na Wieżę Eiffla on line

 

Wieża Eiffla czyli prawdopodobnie najsłynniejsza wieża świata.

Wieża Eiffla: stróżująca nad stolicą Francji jest bez wątpienia najbardziej znaną budowlą na świecie, stanowi prawdziwe dzieło sztuki inżynieryjnej. Żelazne windy znajdujące się w jej wnętrzu przewiozły już miliony turystów. Ten cud techniki został wzniesiony w 1889 r. przez Gustave'a Eiffla. Pierwsze piętro wieży znajduje się na poziomie 57 m, drugie – 115 m, trzecie – 276 m. Ten wspaniały symbol Paryża wznosi się na wysokość 300 m. Waga wieży to 7 tys. ton, do tego dochodzi 50 ton farby, którą pokrywana jest co 7 lat. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej o tej niezwykle słynnej wieży zapraszamy na oficjalną stronę Wieży Eiffla. Wieża wygląda szczególnie pięknie latem. Nie zawsze jednak uda się wybrać idealny dzień na zwiedzanie. Warto pamiętać, iż wieża jest najczęściej odwiedzanym przez turystów zabytkiem Francji dlatego też warto odwiedzić ją rano, chwilę przed zachodem słońca czy też późno w nocy. Warto dodać, że przy dobrej widoczności z trzeciego piętra rozciąga się wspaniały widok obejmujący wym zasięgiem do 67 km. Warto także wspomnieć o przepięknej iluminacji wieży. Do 2013 roku od zmierzchu do 2 w nocy (w zimie do 1 w nocy) o każdej pełnej godzinie wieża przez 10 minut jaśnieje tysiącami migoczących światełek.

Na szczyt można się dostać na dwa sposoby:

  • schodami – to rozwiązanie z pewnością dla osób, które cieszą się dobrą kondycją fizyczną jak i odwagą, nie jest im straszny lęk wysokości. Na tych, którzy na podbój wieży wybiorą się schodami czekają do pokonania 1652 stopnie oraz piękne widoki. Jest to jedyny sposób by odkryć niezwykłe piękno architektury wieży. Pieszo można dotrzeć jedynie na drugie piętro tej niezwykłej atrakcji turystycznej.
  • windą – na drugim piętrze odbywa się przesiadka do drugiego wagonika windy, którym wjeżdża się na wysokość 300 m.

Klienci posiadający bilety na:

  •  na II piętro
  •  na szczyt
  •  wejście po schodach

mogą bez ograniczeń poruszać się windami pomiędzy 1-wszym  a 2-gim piętrem. Klienci posiadający bilety na 3 piętro mogą wjechać na szczyt  tylko 1 raz.

Cennik na rok 2015

       Wieża Eiffla w Paryżu

Wjazd na szczyt Wieży Eiffla

Dorośli19 €
Młodzież (12 - 24 lata)17,5 €
Dzieci (4-11 lat)14,5 €
Dzieci (do 4 lat)darmowy bilet
Niepełnosprawni12,5 €
Towarzysz osoby niepełnosprawnej12,5 €

Wjazd na drugie piętro Wieży Eiffla

Dorośli13 €
Młodzież (12 - 24 lata)11,5 €
Dzieci (4 - 11 lat)8,5 €
Dzieci (do 4 lat)darmowy bilet
Niepełnosprawni6,5 €
Towarzysz osoby niepełnosprawnej6,5 €


Płatności za bilety wstępu na Wieżę Eiffla można dokonać w zł (po kursie euro z danego dnia) lub w euro. W przypadku dokonywania płatności na konto eurowe, koszty przelewów są po stronie Klienta.
Pobieramy opłatę rezerwacyjną w wysokosci 4 € od każdego zamówionego biletu wstępu na Wieżę Eiffla. Bilety są w formie elektronicznej zatem wysyłamy je mailem. Na życzenie Klienta bilety możemy wysłać przesyłką kurierską, wtedy koszt takiej przesyłki ponosi Klient (tj. 20 zł). W przypadku gdy Klienci rezerwują pakiet świadczeń czyli nocleg, bilety, karty, nie doliczamy opłaty rezerwacyjnej. Prosimy o dokonanie opłaty za zamówienie. Bilety na Wieżę Eiffla niestety nie są gwarantowane ze względu na remont wind. Z własnego doświadczenia wiemy, iż możliwy jest ich zakup ponieważ są co jakiś czas dokładane do systemu. Gdyby nie udało nam się kupić tych biletów to zwracamy wpłacone przez Państwa pieniądze.

Zobacz również restauracje na Wieży Eiffla

Lokalizacja i dojazd do Wieży Eiffla

Dojazd środkami komunikacji miejskiej:

  • metrem: linia nr 6 stacja Bir-Hakeim lub linia 9 stacja Trocadero
  • RER'em: linia C stacja Champ de Mars – Tour Eiffel
  • autobusem: Nr 82 przystanek Tour Eiffel lub Champs de Mars, Nr 42 przystanek Tour Eiffel, Nr 87 przystanek Champs de Mars, Nr 69 przystanek Champs de Mars

Dojazd samochodem: Najlepiej pozostawić auto na parkingu Quai Branly, który znajduje się w odległości 300 m od Wieży Eiffla.

Lokalizacja:Dodatkowe usługi w Paryżu

Atrakcje turystyczne w Paryżu 

Zobacz nasze propozycje w Paryżu. Liczne atrakcje turystyczne Paryża są odwiedzane przez każdego turystę

Hotele i apartamenty w Paryżu

Zobacz również inne nasze propozycje zakwaterowania w centrum Paryża oraz zakwaterowanie w najbliższej okolicy