Metro w Paryżu, czyli najprostszy, najszybszy oraz najbardziej ekonomiczny sposób poruszania się po stolicy Francji

Karnety na metro w Paryżu

Metro w Paryżu


Rezerwuj karnety na metro w naszym sklepie!

Metro to najprostszy, najszybszy, a także najbardziej ekonomiczny sposób poruszania się po stolicy Francji. Metro paryskie składa się z szesnastu linii (od linii 1 do linii 14 oraz dwie dodatkowe linie oznaczone 3 bis oraz 7 bis). Do każdej linii przypisany jest inny kolor, co ułatwia orientację. Metro posiada około 300 stacji, do których wejścia oznaczone są dużą literą „M”.

Metro funkcjonuje codziennie, również w weekendy i dni świąteczne od ok. 05:30 – 06:00 rano do ok. 02:00 w nocy. Kolejki jeżdżą co kilka minut (czas oczekiwania jest dłuższy wcześnie rano oraz późno wieczorem). Kolejki jeżdżą rzadziej w dni świąteczne. Na peronach znajdują się tablice, które wskazują czas oczekiwania na 2 kolejne kolejki.

BILETY POJEDYNCZE

 

Bilet pojedynczy uprawnia do jednorazowago skorzystania z komunikacji miejskiej Paryża. Bilet jest ważny do momentu, kiedy wysiądziesz z metra (to znaczy, że możesz się przesiadać kilkakrotnie bez kupowania kolejnego biletu).

Cena biletu pojedynczego = około 2 €

KARNETY PARIS VISITE

 

Paris Visite jest to karnet, który pozwala na nieograniczony dostęp do środków komunikacji miejskiej w Paryżu: metro, kolejka podmiejska RER autobusy miejskie, tramwaje oraz kolejka linowa Montmartre.

Karnet Paris Visite można kupić na następującą ilość dni: 1, 2, 3 lub 5. Karnet ważny jest od pierwszego dnia użycia (a nie od daty zakupu lub dostarczenia).

Dostępne są dwa rodzaje karnetów, w zależności od obszaru, który obejmują:

Karnet Paris Visite strefy 1-3

obejmuje centrum Paryża; centrum obejmuje między innymi La Defense, Montmarte, Saint Denis, Nation, Vincennes i umożliwiają dotarcie na najważniejszych miejsc Paryża, takich jak Luwr, Katedra Notre Dame, Wieza Eiffla, Łuk Triumfalny itd

Karnet Paris Visite strefy 1-5

obejmuje centrum Paryża oraz przedmieścia stolicy; obejmuje między innymi dojazd do Wersalu, paku Disneyland, lotniska Charles de Gaulle, lotniska Orly

Dlaczego warto kupić karnet na komunikację miejską w Paryżu?

  • omijanie kolejek przy automatach z biletami
  • nieograniczona ilość przejazdów w określonych strefach i w określonych terminie
  • dla dzieci w wieku 4-11 lat zniżka 50 %

CENNIK

Cennik
(Karnet Paris Visite strefy 1-3)
Cennik
(Karnet Paris Visite strefy 1-5)
 
 bilet normalnybilet ulgowy
1 dzień15 €10 €
2 dni22 €13 €
3 dni29 €16 €
5 dni40 €22 €
 
 bilet normalnybilet ulgowy
1 dzień28 €16 €
2 dni40 €22 €
3 dni54 €29 €
5 dni65 €35 €

Jesteśmy partnerem RATP Paris - http://www.ratp.fr/fr/ratp/r_91808/acheter-vos-titres-en-ligne/  Bilety proponowane przez nas są oryginalne i  zostały zakupione oficjalnie, bezpośrednio  w Paryżu.


Paryż komunikacja miejska - Informacje praktyczne

Na tych stronach znajdziesz informacje, które ułatwią Ci poruszanie się metrem po Paryżu:

Metro w Paryżu - Informacje praktyczne

Plan metra w Paryżu

Plan metra w Paryżu

Interaktywny plan metra w Paryżu